ÜLE 10 AASTA KOGEMUSI !!!

Me töötame Tartus ja selle lähiümbruses.

Küsi pakkumist siit

 

mcykatus
Facebook

Katusetööd tartus

 

käsitöö puitkarkassmajad

 

 

Missugused võivad katused olla?

On palju erinevaid katusetüüpe. Kõige populaarsemad Eestis on aga plekk-, kivi-, eterniit-, lame-, puit -ja bituumenkatused. Milles seisneb nende erinevus ning milline neist sobib just Teile? Selgitame välja!

Plekk-katus on üks populaarsemaid katusetüüpe Eestis. Tihti nimetatakse plekk-katust  ka Rannillaks või Ruukkiks, tootja nime all. Võrreldes teiste katustega, ei ole plekk-katus ei odav ega ka kallis, kuid see on väga vastupidav ja ei nõua omanikult erilist hooldust. Tavaliselt  vajab plekk vahetust mitte varem, kui 40 aastat peale paigaldust. Plekk-katusel on ka teised eelised peale vastupidavuse, näiteks kergus. See tähendab, et plekk-katus ei nõua nii palju sarikaid või ferme, võrreldes teiste katusetüüpidega. Seetõttu ei nõua plekk-katuse paigaldus sarikasüsteemide tugevdamist. 

gallery/83t

Rääkides aga miinustest, tuleb märkida plekk katuse libedust - eriti talvel. See tähendab, et lumi kukub plekk-katuselt maha põhimõtteliselt ilma takistusteta. See võib kõlada mugavalt, kuid reaalselt kujutab endast suurt ohtu. Et seda vältida, tuleb paigaldada lumetõkked, mis takistavad lume suuremahulist mahakukkumist, tehes seda väiksemateks tükikesteks.  Teine plekk-katuse nõrk külg on kõrge müratase. Kui plekk-katuse paigaldajad ei paigaldanud korralikult müraisolatsiooni, siis ka väiksem vihm võib muutuda kõrvale häirivaks. 

Nagu on näha, on miinused siiski kõrvaldatavad, kui plekk-katust paigaldavad oma ala professionaalid.

gallery/23t

Kivikatust peetakse nii-öelda tipptaseme katuseks. See on suhteliselt kulukas ning seda paigaldavad oma majale eelkõige väga kõrget kvaliteeti hindavad inimesed, aga miks? Esiteks -  kivikatus on väga vastupidav, isegi võrreldes plekk katusega. Kui Te paigaldate enda majale kivikatuse, siis suurima tõenäosusega vahetavad selle tulevikus välja Teie lapselapsed, kuna kivikatuse paikapidavus on umbes 70 aastat. Samuti on kivikatusel kõrge vastupidavus mittemehaaniliste mõjude vastu (nt. kõrge niiskus, ultraviolettkiirgus , külmus, kuumus jne).  Veel üheks eeliseks peetakse kivikatuse puhul välise müra neelamist, mis on eriti oluline, mansardkatuse puhul.

Kivikatusel, nagu ka teistel katusetüüpidel, on loomulikult omad nõrgad küljed. Suurimaks miinuseks on selle maksumus. Nii materjal ise, kui ka kivikatuse paigaldamine nõuab erilisi teadmisi ning palju aega. Kuna kivikatus kaalub rohkem kui teist laadi katused, tuleb panna rohkem sarikaid või fermid. Jällegi - see nõuab nii materjale, kui ka tööaega. Lõppkokkuvõttes - kivikatuse eest tuleb maksta palju rohkem (20-30%), kui näiteks plekk katuse eest. Kuid ärgem unustagem, et kivikatus teenib meid ka hulka rohkem aastaid, kui teist tüüpi katused, seega pikemas perspektiivis tasub see end siiski ära!

gallery/palk007x480

Puitkatus on kõige harvemini esinev. Puitkatusel on Eestis pikk ajalugu - seda kasutati ammustel aegadel rikaste mõisnike poolt, kuid ka praegused jõukamad mehed paigaldavad sindelkatust oma majadele. Sindelkatus koosneb päris lühikestest (umb. 60cm) lauakestest. See on öko-sõbralik materjal, selle valmistamisel ei kasutata mingeid kemikaale ega teisi kahjustavaid aineid. Esteetiliselt on sindelkatus väga ilus, samuti on sellel hea müra- ning soojusisolatsioon. Kodus on vaikne, isegi, kui õues sajab  paduvihma ning lööb äikest - nagu meie Eesti suved ikka. Veel üks eelis on see, et sindelkatus on väga vastupidav ning annab 100% hüdroisolatsiooni. See on kerge, pika elueaega katus, mida võime soovitada igaühele.

Mis on aga sindelkatuse nõrgad küljed? Sarnaselt kivikatusega, on see maksumus. Nii materjal ise, kui ka töö on üsna kallid. Samuti peab sindelkatus olema paigaldatud ainult ekspertide poolt, vastasel juhul tuleb see välja vahetada juba ca ühe aasta pärast.

gallery/28t

Eterniitkatus koosneb eterniitpaneelidest. See on üks odavamatest katustest ning üsna populaarne, eelkõige oma  hinna poolest. Selle paikapidavus on umbes 30 aastat, samuti on see tulekindel. Kõik see teeb eterniitkatuse küllaltki ahvatlevaks. Kuna eterniit imab vett  hästi, siis suure niiskuse tõttu võib sel hakata kasvama sammal, mille eemaldamisega tuleb sageli tegeleda.

Lamekatus on tegelikult katuseliik, mitte katusetüüp, kuid kuna seda terminit kasutatakse palju, kasutame meiegi. Lamekatuseks nimetatakse mis iganes tüüpi katust, mille kalle on väiksem kui 100. See on väga populaarne tootmishoonete ning ladude ehtamisel. Lamekatuse materjaliks kasutatakse tihti SBS bituumenrulle, mida paigaldatakse ühe või mitmekihiliselt. Bituumenrullid koos eri mastiksitega tagavad hea hüdroisolatsiooni, samuti on nad üsna odavad. 

Kuid on ka teisi katusetüüpe, mis pole nii populaarsed nagu eelnimetatud. Meie firmal on pikaaegne kogemus väga erinevate katuste paigaldamisel. Huvi korral võtke meiega ühendust.

gallery/40t